NHBV Üniversitesinde Öğrencilerin ve Ailelerinin Kayıt Heyecanı

14 September 2017 180
NHBV Üniversitesinde Öğrencilerin ve Ailelerinin Kayıt Heyecanı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde (NHBV Üniversitesi), 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı öğrenci kesin kayıtları başladı. ÖSYS sonuçlarına göre NHBV Üniversitesini 4538 öğrenci tercih etmişti.

ÖSYS sonuçlarına göre Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini tercih eden öğrenciler, Üniversite Tafana Aşçılık ve İkram Hizmetleri Uygulama Tesislerinde oluşturulan kayıt merkezinde kayıtlarını yaptırmaya başladı. Öğrenciler kayıtlarını yaptırarak Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ailesinin bir ferdi olma gururunu yaşarken, aileleri de çocuklarını bu heyecanlı ve sevinçli günlerinde yalnız bırakmadı.

Her sene olduğu gibi bu sene de öğrencilerin kayıtlar esnasında herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için gerekli tüm hazırlıkları günler öncesinden tamamlayan NHBV Üniversitesi,  öğrencilerin sorunsuz  bir şekilde kayıtlarını yaptırmalarına imkan sağlamış oldu. 

ÖSYS sonuçlarına göre NHBV Üniversitesini tercih eden öğrenciler kayıtlarını,  11-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında “https://www.turkiye.gov.tr” adresinden erişilen e-Devlet Kapısı üzerinden, üniversiteye gelmelerine gerek kalmadan ve belge getirmeden yapabilecekler. 11-16 Ağustos 2017 tarihlerinde e-Devlet üzerinden kayıt yapmayan adayların kayıt yapabilmeleri için Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Damat İbrahim Paşa Yerleşkesinde 14 - 18 Ağustos tarihleri arasında şahsen veya kanuni temsilcileri (noter onaylı vekaletname) aracılığı ile kayıt yaptırmaları gerekiyor. 

Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı, Avanos Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma Programı ve Semra ve Vefa Küçük Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Programını tercih eden öğrencilerin istenilen belgeler ile birlikte şahsen kayıt yaptırmaları gerekiyor. Şahsen kayıt yapılması zorunlu bu programlar için kayıt tarihleri ise 14-18 Ağustos 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Kayıtlarla ilgili detaylı bilgi edinmek isteyenler https://www.nevsehir.edu.tr/tr/14420 adresinden ulaşabilirler.