CUMHURBAŞKANIMIZ
ABDULLAH GÜL, BAŞARILI ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. FİLİZ KILIÇ’I TAKDİR ETTİĞİNİ BELİRTEREK BAŞARILARININ DEVAMINI DİLEDİ
12/04/2012

Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç ve hayırseverlerden Ali Dirikoç ve oğlu İhsan Dirikoç ile gelini Anye Dirikoç, Merhum Asım Dirikoç adına;  oğlu Fevzi Dirikoç ve eşi Pembe Dirikoç, damadı Murat Acar,   kızı Nezihe Bilgin ile damadı Atıf Bilgin, Veli Dirikoç adına; oğlu Fatih Dirikoç ile gelini Derya Dirikoç, Merhum Erol Toksöz adına;  kardeşi Akif Toksöz, Vefa Küçük ve eşi Semra Küçük, Fevzi Avlanmaz adına;  oğlu Ahmet Avlanmaz, Nafiz Dirikoç ve eşi Cemile Dirikoç, Ali Acerer ‘den oluşan heyeti Çankaya Köşkünde kabul etti. Heyetin kabulünde Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Prof. Dr. Mustafa İsen, Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Nevşehir Milletvekili Erdal Feralan ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver de yer aldılar.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç ve hayırseverlerden oluşan heyeti Çankaya Köşkünde kabul eden Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, Nevşehir Üniversitesinin başarılı çalışmalarını yakından takip ettiğini söyledi.

Nevşehir ve Nevşehir Üniversitesinin çalışkan ve gayretli bir rektöre sahip olmasından dolayı şanslı olduğunu belirten Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül,  4 sene gibi kısa bir zaman içerisinde Nevşehir Üniversitesinin gelişmesinde göstermiş olduğu başarılı ve gayretli çalışmalarından dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç’ı takdir ettiğini belirterek başarılarının devamını diledi.

Nevşehir Üniversitenin 160 bin metrekarelik alan içerisinde gerçekleştirilen yapılaşmasının 130 bin metrekaresini,  yani %70’ini hayırseverlerin yaptırdığını ifade eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Nevşehir Üniversitesinde  2008-2012 yılları arasında yapılan çalışmalar ile 2017 yılına kadar planlanan çalışmaların yer aldığı  dosyayı Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’e takdim etti.

Nevşehir Üniversitesine fakülte ve yüksekokul binalarının yapımının yanı sıra manevi desteklerini de esirgemeyen hayırseverlerle de tek tek ilgilenen ve kendilerini tebrik ederek fotoğraf çektiren Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, yapmış oldukları maddi ve manevi desteklerden dolayı kendilerine teşekkür etti.  Üniversitemiz hayırseverleri ise, Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’e Nevşehir Üniversitesi için hayırlara devam edeceklerini belirttiler.  

Ziyaret sonrasında Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç tarafından Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’e Üniversitemiz öğretim elemanlarınca yapılmış olan çeşitli hediyeler takdim edildi.