İLAHİYAT FAKÜLTEMİZ RESMEN KURULDU
07/05/2012

Üniversitemize bağlı olarak açılması planlanan İlahiyat Fakültemiz Bakanlar Kurulunun  29.03.2012 tarih  ve 2012/3055  sayılı kararının Resmi Gazetede yayınlanmasıyla resmen kuruldu.

İlahiyat Fakültesinin resmen kurulmasından sonra Rektörümüz Prof Dr. Filiz KILIÇ şu açıklamayı yaptı :

Uzun zamandan beri kuruluş çalışmalarını yürüttüğümüz İlahiyat Fakültemizin Bakanlar Kurulu kararının ardından resmen kurulması bizleri mutlu etmiştir. Üniversitemizin daha da gelişip güçlenmesine önemli katkılar sağlayacak olan İlahiyat Fakültemiz, ilimiz  ve bölgemizde  de  önemli  bir boşluğu dolduracaktır.

Üniversitemizin yedinci  fakültesi olarak hizmet verecek olan İlahiyat Fakültesi binasının devam eden inşaatının tamamlanmasının ardından binanın tefrişatı yapılacaktır. Daha sonra da bu fakültemizde görev yapacak öğretim üyeleri temin edilecektir. En kısa sürede tamamlamayı amaçladığımız bu çalışmaların ardından YÖK’ün vereceği  izinle öğrenci alınarak eğitim-öğretime başlanacaktır.

Hayırsever Avlanmaz ailesi  ve ilimizin sayın milletvekilleri başta olmak üzere İlahiyat Fakültemizin açılmasına destek veren herkese  çok teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. İlahiyat Fakültemiz Üniversitemize ve Nevşehir’e hayırlı olsun.