Rektör Bağlı’nın “18 Mart Çanakkale Zaferi Haftası ve Şehitler Günü” Mesajı

17 Mart 2017 1365
Rektör Bağlı’nın “18 Mart Çanakkale Zaferi Haftası ve Şehitler Günü” Mesajı

Millet iradesinin tarihin akışını nasıl değiştirebileceğini gösteren en önemli dönüm noktalarından biri olan; 18 Mart Çanakkale Zaferinin 102. Yıldönümünü idrak etmenin Milletçe haklı gururunu ve onurunu yaşıyoruz.

Milletimizin evlatlarının vatanın her köşesinden canını hiçe sayarak düşmana karşı koyması; dünyada eşine az rastlanır birlik, beraberlik ve kahramanlık örneklerindendir. Yüz binlerce vatan evladının şehit düşerek al kanlarıyla suladığı kutsal vatan toprağı, haksız ve işgalci düşmana çiğnetilmedi; bundan sonra da o kahramanların manevi hatırasından aldığımız ilhamla çiğnetilmeyecektir…

Milletimizin iradesinin tarihimizdeki en mühim dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi’nin önemini en iyi şekilde idrak etmeli ve gelecek nesillerimize aktarmalıyız.  

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla Büyük Komutan Merhum Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve vatanımız uğruna canları pahasına işgalci düşmana karşı koyan  Şehit ve Gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; yüce Allah’tan rahmet diliyorum. 

                                                                                              Prof. Dr. Mazhar Bağlı 
                                                                                                          Rektör