Nehar Eren’in Katılımı İle Wing Chun Eğitimi Tamamlandı

11 Temmuz 2019 1838
Nehar Eren’in Katılımı İle Wing Chun Eğitimi Tamamlandı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü tarafından üniversite personeline yönelik düzenlenen Wing Chun Savunma Sanatı eğitimi tamamlandı.

Nevşehirli Wing Chun Antrenörü Caner Tatlıcı tarafından verilen, saldırılara karşı uygulanabilecek etkili meşru müdafaa savunma tekniklerinin temel düzeyde öğretildiği “Wing Chun Savunma Sanatları Eğitimi” TRT Belgesel kanalında Savunma Sanatları belgeseli ile izleyici karşısına çıkan dövüş sporları ustası Nehar Eren’in katılımı ile tamamlandı.

Düzenlenen eğitimin onur konuğu olarak Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesine gelen ve eğitimin son gün dersini gerçekleştiren Nehar Eren eğitim sonunda katılımcılarla sohbet ederek belgelerini takdim etti.

NEVÜ Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölüm Başkanı Doç. Dr. Selçuk AKPINAR, saldırılara karşı en etkili tekniklerden biri olan Wing Chun tekniğinin her yaş grubunda yapılabildiğini belirterek bu tür etkinliklerin üniversitemizde ve şehrimizde yaygınlaştırılması için bölüm olarak her zaman destek olacaklarını ifade etti.

Eğitim, katkılarından dolayı Nehar Eren ve Caner Tatlıcı’ya plaket takdim edilmesi ve katılımcılarla birlikte hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.