Bezirhane Buluşmaları Eylül Ayı Etkinliği: Gazeteci Nedim Şener FETÖ'yü Anlatacak

03 Eylül 2019 722
Bezirhane Buluşmaları Eylül Ayı Etkinliği: Gazeteci Nedim Şener FETÖ'yü Anlatacak

Üniversitemizin paydaşı olduğu Bezirhane Buluşmaları, 2019-2020 sezonunun ilk buluşması olan Eylül ayında, Türkiye’nin özellikle son üç yıldır başlıca gündemlerinden biri olan FETÖ dosyasını odağına alıyor. Bilim’den sanata, edebiyattan mimariye kadar birçok alan ve disiplinin seçkin temsilcilerini Ulusal ve Yerel ölçek bağlamındaki konu başlıklarında, Kapadokya’da bir araya Bezirhane Buluşmaları; üçüncü yılını yakın bir zamanda idrak ettiğimiz ulusal bir gündem konusu olarak FETÖ dosyasıyla yeni sezona başlıyor.

15 Temmuz 2016’daki askeri darbe girişimiyle;  varlığı, alt ve üst kadroları, yapılanma ve operasyonel kapasiteleri tamamen gün yüzüne çıkan bu örgüt ne zaman doğmuştu? Nasıl gelişmiş ve 15 Temmuz 2016’daki girişimine kadar varlığını nasıl sürdürmüştü? İnsan kaynaklarını geliştirmek ve devlete eleman sızdırmak için ne zamandan beri sınav sorularını çalıyorlardı?

Bu ve benzeri soruların cevaplarını, bu örgütü ve Türkiye iç siyasetini çalışma alanı olarak belirlemiş; ayrıca bu örgüt yüzünden bir yıl kadar hapiste hak mağduriyeti yaşamış gazeteci Nedim Şener’den dinleyeceğiz. Kapadokya’nın artık geleneksel bir entelektüel markası olan Bezirhane buluşmaları 16 Eylül 2019 Saat: 18:00’da, Argos in Cappdocia Bezirhane Salonun’da yeni sezona merhaba diyor. Etkinlik aynı zamanda Youtube Kanalımızda’da canlı yayınlanacaktır.

Söyleşi ücretsiz olup, katılmak isteyenlerin 0384 219 31 30 numaradan rezervasyon yaptırmaları rica olunur.