2019-2020 Eğitim-Öğretim Bahar Yarıyılı Merkezi Yerleştirme (Ek Madde 1) Puanına Göre Yatay Geçiş Başvuru Sonuçları

15 Ocak 2020 602
2019-2020 Eğitim-Öğretim Bahar Yarıyılı Merkezi Yerleştirme (Ek Madde 1) Puanına Göre Yatay Geçiş Başvuru Sonuçları

Başvuru Sonuçları

Ek Madde 1 uyarınca yatay geçiş başvuruları kabul edilen adayların, 20-22 Ocak 2020 tarihleri arasında Saat 17:30'a kadar kayıt işlemlerini şahsen gelerek tamamlamaları gerekmektedir. Belirtilen süreler içerisinde kayıt yaptırmayan öğrenciler kayıt haklarından vazgeçmiş sayılacaklardır. 

Kayıtlar; "Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğü Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, 2000 Evler Mah. Zübeyde Hanım Cad. 50300 / Nevşehir" adresinde yapılacaktır. 

Kayıt esnasında kayıtlı olduğunuz Üniversiteye ait Öğrenci Kimlik Kartı, 1 Adet Fotoğraf, Nüfus Cüzdanı ve kayıtlı olduğunuz Üniversiteden yatay geçiş yapmasına engel bir durumun olmadığına dair belge ile birlikte gelmeniz gerekmektedir. 

NOT: Üniversitemize kayıt hakkı kazanan öğrenci kayıtlı olduğu üniversiteden herhangi bir ilişik kesme işlemi yapmayacaktır. İlişik kesme işlemi kayıt olduktan sonra üniversiteler arasındaki resmi yazışma ile yapılacaktır.

***Ek madde 1 uyarınca daha önce herhangi bir yükseköğretim kurumuna yatay geçiş yapmış olanlar YÖKSİS’ten kontrol edilecek, EK Madde 1 uyarınca başka bir Yükseköğretim Kurumuna kayıt yaptırmışlar ise kayıt hakkı verilmeyecektir. Bu gibi durumlarda tüm sorumluluk öğrenciye aittir.